TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Casele de pariuri susţin sărbătorile româneşti! De azi, Dragobetele se va numi Superbete™

Scris de Vasile
@
24 februarie 2025 16:18
Casele de pariuri susţin sărbătorile româneşti! De azi, Dragobetele se va numi Superbete™

Îndrăgita sărbătoare de origine oltenească Dragobete va fi cunoscută de acum încolo ca Superbete™, au anunţat astăzi folcloriştii Institutului pentru Sărbători Tradiţionale.

Schimbarea surprinzătoare vine după ce Clubul îndrăgostiţilor Cupidon 2000 Rm. Vâlcea, care administrează Dragobetele, a semnat un contract „extrem de avantajos” cu o casă de pariuri nespecificată.

„Ne-au făcut o super ofertă – ei vor furniza trandafirii roşii, bomboanele de ciocolată şi inelele de logodnă pentru următorii 10 ani, iar noi punem la bătaie spaţiu publicitar pe felicitări, un tatuaj pe o bucă şi numele sărbătorii. Suntem convinşi că e începutul unei relaţii super, iar toţi cei care au iubit Dragobetele vor iubi Superbetele cu aceeaşi pasiune. Trup şi suflet pentru culori, iubi!”, a precizat Adalbert Cârlionţ, brand manager pentru Superbete (fost Dragobete).

„Sincer, nu mi se pare o problemă. Să nu uităm că şi pe Tataia Vlad Cazino l-a chemat Moş Nicolae până în 2023, şi niciun fan nu regretă schimbarea”, şi-a dat cu părerea Mirel Stănescu, superbetist de mic.

Citește mai mult despre:

Ne găsești și pe Facebook, Instagram, YouTube, TikTok sau WhatsApp.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi