TNR Premium cu 2€/lună

  • N-ai bannere publicitare
  • Poți comenta la articole în site
  • Peste 70 de articole doar pentru abonați în fiecare lună
  • Susții cel mai important cotidian independent din România

Nicușor Dan spune că nu i-a răspuns Elenei Lasconi la telefon că era la muncă

17 decembrie 2024 12:32
Nicușor Dan spune că nu i-a răspuns Elenei Lasconi la telefon că era la muncă

Nicușor Dan, primar și candidat la președinția României, a explicat astăzi în timpul pauzei de masă de la prânz, care sunt motivele pentru care nu i-a răspuns la telefon Elenei Lasconi. „Mă scuzați, atunci când m-a sunat eram la muncă și n-am putut să răspund”.

Nicușor Dan susține că el lucrează ca primar, de dimineața și până pe la vreo 5 seara, iar în această perioadă are de semnat acte, discutat cu șefi de servicii, avizat proiecte, ședinte cu șefii de departamente și nu prea are timp să stea la palavre cu foștii colegi la telefon. „Nu știu cu ce se mai ocupă doamna Lasconi și ce job mai are. Dacă mă suna și ea mai pe seară, poate îi răspundeam. Dar nu după ora 8.00, că stau și eu cu familia”.

Primarul nu a precizat însă dacă va răspunde la telefon pe viitor pentru că se apropie sărbătorile de iarnă. „Poate sunt în mall, poate sunt la volan, poate am o treabă sau poate mai am doar 5% la baterie. În principiu, dacă o să am ceva de comunicat, vă sun eu. Mulțumesc”.

Citește mai mult despre:

Ne găsești și pe Facebook, Instagram, YouTube, TikTok sau WhatsApp.

Comentarii 0 comentarii

Joburi Disponibile

Alte articole

Rubrica lui Ovi